Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.
Ubytování v Sequoia parku
Typ ubytování
Camping Hotely

Ubytování v kempu v parcích Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon nabízejí bohaté možnosti ubytování v kempech. Celkem je možno využít 14 kempů, z nichž však některé jsou otevřeny pouze v letní sezoně.

Největší nápor návštěvníků zažívají v červenci a srpnu, kdy zvláště o víkendech je nutno své místo dopředu rezervovat či přijet a ubytovat se brzy po poledni. Většina kempů v parcích je totiž obsazována na bázi „kdo dřív přijde“; rezervovat dopředu lze místa pouze v kempech Lodgepole a Dorst, které se nacházejí v oblasti sekvojových lesů.

Ceny v kempech se pohybují od 12 do 20 USD za jedno místo, které je zpravidla omezeno na jedno vozidlo a šest lidí. V nižších polohách v oblasti Foothills je celoročně otevřen kemp Potwisha se čtyřiceti místy. Největší kempy s kapacitou více než 200 míst jsou ve střední oblasti parku v Giant Forest, kde k nejnavštěvovanějším patří kemp Lodgepole; v letní sezoně se zejména o víkendech doporučuje včasná rezervace.

Camping v národním parku Sequoia

V oblasti Grant Grove je celoročně otevřen kemp Azalea se 110 místy. Dále směrem do Kings Canyonu je v zimních měsících silnice uzavřena, takže kempy v Cedar Grove jsou otevřeny pouze v letní sezoně, zpravidla od května do září či října.

V kempech je nutné vzhledem k častému výskytu medvědů umístit veškeré jídlo do připravených boxů.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí