Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Národní park Sequoia

Národní park Sequoia vznikl jako druhý americký národní park v pořadí již v roce 1890, zejména za účelem ochrany obřích sekvojovců, nacházejících se v parku, před divokou těžbou. Park každoročně navštíví více než milion turistů, přičemž největší nápor návštěvníků zažívá park v létě.

Park se rozkládá na 1635 km2 a vyznačuje se značným převýšením – zatímco na západě začíná v nadmořské výšce okolo 600 metrů nad mořem, východní část je tvořena pohořím Sierra Nevada s vrcholy ve výšce až 4400 metrů. Národní park Sequoia lze rozdělit do tří hlavních oblastí. Části s nižší nadmořskou výškou jsou vhodné pro celoroční aktivity, zatímco do vyšších poloh je často obtížné se v zimním období vůbec dostat.

Národním park Sequoia

Oblast nazvaná Foothills zahrnuje nižší polohy parku Sequoia (od 500 do 1000 metrů nad mořem). Zimy jsou zde relativně mírně a vlhké, ale často bez sněhu, zatímco léta jsou zde suchá a horká. Nachází se zde návštěvnické centrum Foothills a řada kaňonů.

Giant Forest (obří les) je další částí spadající pod národní park Sequoia. Má již výrazně vyšší nadmořskou výšku (cca 2000 metrů nad mořem) a je domovem jedněch z největších stromů na světě – sekvojovců obrovských. V létě je zde možno očekávat teplé dny a chladnější noci; v zimě bývá oblast pokryta hlubokou vrstvou sněhu.

Oblast nazvaná Mineral King na jižní straně byla přičleněna k parku v roce 1978 ve snaze zabránit vybudování lyžařského resortu. Oblast zahrnuje i Mt. Whitney, nejvyšší vrchol pohoří Sierra Nevada ve východní části parku a zároveň nejvýše položené místo v USA (nepočítaje Aljašku).

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí