Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Povolení k přenocování mimo tábořiště

K podniknutí výletů do divočiny trvajících více než jeden den, tj. pro přenocování mimo určená místa v kempech, je nutno získat povolení od správy parku. Zhruba od května do září jsou aplikovány limity na počty vydaných povolení pro jednotlivé trasy a platí se poplatek 15 USD za výpravu.

Od října do dubna neexistují žádné limity a povolení jsou vydávána zdarma. Pro letní sezonu je možno zažádat o povolení zpravidla již od začátku března, což je doporučováno zejména u nejžádanějších tras, kde se místa často velmi rychle zaplňují. Pro rezervace je uvolňováno zhruba tři čtvrtiny všech povolení, zbylá čtvrtina je pak vydávána přímo na místě v návštěvnických centrech na bázi „kdo dřív přijde“.

I v případě, že jsou povolení rezervována předem, je třeba si je vyzvednout v návštěvnických centrech. Trasy jsou „spravovány“ jednotlivými návštěvnickými centry a povolení je třeba vyzvednout pro konkrétní trasu v určeném centru, které je zpravidla nejlblíže začátku trasy.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí