Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Návštěvnická centra

V národních parcích Sequoia a Kings Canyon se nachází několik návštěvnických center a stanic místních rangerů, které podávají návštěvníkům kompletní informace o parku a poskytují další spojené služby. Vzhledem k sezónnosti a tuhým zimám nejsou všechna zařízení otevřena po celý rok.

V národním parku Sequoia se nachází dvě návštěvnická centra. První se nazývá Foothils Visitor Center a je umístěno u vjezdu Ash Mountains v jihozápadní části parku na silnici Generals Highway v nadmořské výšce zhruba 500 metrů nad mořem. Návštěvnické centrum je otevřeno po celý rok a nabízí řadu expozic zaměřených zejména na oblast úpatí pohoří Sierra Nevada, kde je největší biologická diverzita v parku. Současně zde lze zakoupit vstupenky do jeskyně Crystal Cave.

Dalším návštěvnickým centrem v parku Sequoia je Lodgepole Visitor Center, jež je umístěno v nadmořské výšce cca 2000 metrů nad mořem v oblasti sekvojových lesů. Je vzdáleno zhruba 34 kilometrů od vstupu Ash Mountains taktéž na silnici Generals Highway, zhruba 3 kilometry severně od největší sekvoje General Sherman. Expozice nabízejí spoustu zajímavých informací o pohoří Sierra Nevada a historii lidského osídlení oblasti. Centrum je otevřeno po celý rok, ale v zimních měsících je otevírací doba zkrácena.

K návštěvě zve i muzeum Giant Forest, které je umístěno zhruba ve dvou třetinách cesty mezi předchozími návštěvnickými centry. Nabízí spoustu zajímavých informací o sekvojích a jejich historii; muzeum je v zimních měsících uzavřeno.

V národním parku Kings Canyon se nacházejí dvě návštěvnická centra. Kings Canyon Visitor Center je umístěno v západní části parku poblíž druhé největší sekvoje General Grant; otevřeno je celoročně. Návštěvnické centrum Cedar Grove se nachází dále po silnici číslo 180 směrem do kaňonu, zhruba padesát kilometrů od návštěvnického centra Kings Canyon; návštěvníkům je uzavřeno v zimních měsících.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí