Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Praktické informace o parcích Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon jsou otevřeny po celý rok. Většina turistů dává přednost návštěvě během léta, kdy během června až září navštíví parky zhruba 70% všech návštěvníků z celého roku. Zimní období pak nabízí výrazně klidnější zážitek i s kouzelnou kulisou zasněžených obřích sekvojovců.

Národní park Sequoia byl založen jako druhý v pořadí v USA již v roce 1890. Jeho rozloha činí 1635 km2 a vyznačuje se mimo jiné značným převýšením mezi nejníže a nejvýše položeným bodem, které činí 4000 metrů. Součástí parku totiž je i Mt. Whitney, nejvyšší hora souvislé části USA (tj. bez Aljašky a Havaje), jejíž vrchol je 4421 metrů nad mořem.

Spolu s národním parkem Sequoia je spravován i vedlejší národní park Kings Canyon. Ten byl založen v roce 1940 a jeho součástí se stal i dřívější národní park General Grant, v němž se nachází jeden z největších sekvojovců na světě pojmenovaný General Grant.

Vstupné pro jedno osobní vozidlo a všechny pasažéry v něm činí 20 USD a je platné po dobu sedmi dní. Zakoupit lze i celoroční vstupenku pro libovolný počet vstupů za 30 USD. Pro řadu návštěvníků, kteří budou chtít navštívit i jiné parky v blízkosti, např. Yosemite, Joshua Tree nebo Údolí smrti, bude výhodné pořídit roční vstupenku (Annual Pass) platnou pro všechny národní parky USA, která přijde na 80 USD. Všechny vstupenky jsou platné jak pro Sequoia Park tak pro Kings Canyon.

V parku je k dispozici celkem 14 kempů, které jsou zpravidla obsazovány na bázi „kdo dřív přijde“. Kempy se často zcela zaplňují o víkendech v letních měsících a v době svátků. Pro přenocování v divočině mimo kempy či hotely je nutné povolení vydávané správou parku za poplatek 15 USD za výpravu.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí