Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Národní park Kings Canyon

Národní park Kings Canyon byl založen v roce 1940 a nachází se severně od národního parku Sequoia; oba parky jsou spravovány společně a zakoupené vstupenky platí do obou parků. Park Kings Canyon se rozprostírá na ploše 1870 m2 a ročně si do něj najde cestu více než půl milionu návštěvníků. Jakkoli známějším kaňonem a navštěvovanějším národním parkem je arizonský Grand Canyon, i Kings Canyon nabízí krásné scenérie typické pro kaňony a jistě stojí za návštěvu.

Park je rozdělen do dvou odlišných regionů. Grant Grove zabírá zhruba 10% plochy parku a nachází se v jeho západní části. Roste zde jeden z největších sekvojovců na světě – General Grant Tree. Oblast se nachází zhruba 2000 metrů nad mořem a v létě je zde možno očekávat teplé dny a chladnější noci, zatímco v zimě je oblast Grant Grove pokryta hlubokým sněhem.

Národním park Kings Canyon

Cedar Grove je velká oblast národního parku Kings Canyon; jedná se o kaňon, který vytvořila ledovcová jezera a řeka Kings River. Tato část je plná jezírek, útesů a vodopádů. Ve východní části se nacházejí vysoké vrcholy pohoří Sierra Nevada, které jsou dostupné pouze pěšími stezkami.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí