Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Kdy navštívit národní park Sequoia

Národní parky Sequoia a Kings Canyon jsou pro návštěvníky otevřeny po celý rok. Vzhledem k vyšším polohám je však větší část parků pokryta v zimě hlubokým sněhem. Rozdíly v nadmořských výškách v jednotlivých oblastech parku způsobují značené odlišnosti v počasí mezi částmi parku i časté změny počasí ze dne na den.

Nejnavštěvovanější část v roce je bezpochyby léto, které v parku trvá zhruba od července do poloviny září. V nižších částech parku (cca do 1000 metrů nad mořem) panuje horké a suché počasí; ve vyšších polohách v sekvojových lesích je počasí velmi příjemné. Místní rangeři nabízejí v letním období nejvíce programů.

Podzim (cca polovina září až listopad) je stále ve znamení relativně komfortního počasí přes den, ale ve vyšších polohách sekvojových lesů (cca 2000 metrů nad mořem) jsou již velmi chladné noci, přičemž první sníh se může objevit již během září či října. I nižší polohy se postupně ochlazují a v listopadu jsou běžné deště.

Sníh v národním parku Sequoia

Zima v parku panuje v podstatě od listopadu až do dubna. Ve vyšších polohách (nad 1500 metrů) je hluboký sníh a pohled na obrovské sekvojovce pokryté sněhem může nádherný. V nižších polohách se zpravidla sníh neudrží a rangeři zde i v zimě nabízejí řadu aktivit pro návštěvníky.

Jaro nastupuje zhruba v dubnu, kdy však v sekvojových lesích (zhruba 2000 metrů nad mořem) stále zůstává sníh. Řeky a potoky v parku v této době díky tajícímu sněhu mohutní a mohou být velmi nebezpečné. V nižších polohách již panuje teplé počasí a velmi se daří různým druhům kvetoucích rostlin.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí