Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Jak se dostat do národních parků Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon se nacházejí ve střední části Kalifornie v blízkosti pohoří Sierra Nevada. Nejbližším větším městem je Fresno ve vzdálenosti zhruba 100 kilometrů. Z dalších velkých kalifornských měst je Los Angeles vzdáleno 360 km (čtyři hodiny jízdy) a San Francisco 400 km (4 a půl hodiny jízdy).

Do národních parků vedou dvě silnice – ze západní části od Fresna silnice číslo 180, která vstupuje do parku Kings Canyon u Grant Grove – domova druhého největšího stromu – General Grant. Silnice dále pokračuje zhruba padesát kilometrů východně do Cedar Grove, kde je ukončena. Tato část je v zimních měsících uzavřena, neboť zpravidla není sjízdná. Z jihozápadu vede do parku dále silnice číslo 198 od města Visalia; vstupuje do parku Sequoia vjezdem nazvaným Ash Mountains.

V parku tyto dvě silnice spojuje silnice nazvaná Generals Highway; úzká silnice v některých úsecích plná ostrých serpentin, po níž je nutno překonat převýšení zhruba 1500 výškových metrů. Žádná silnice nevede napříč národními parky ze západu na východ; do pohoří Sierra Nevada je tak možno dostat se pouze pěšky či na mulách.

K dopravě do parku je možno využít i veřejnou přepravu, neboť v letních měsících jezdí z města Visalia shuttle za poplatek 15 USD. V parku je pak možno přestoupit na bezplatnou dopravu mezi jednotlivými hlavními atrakcemi parku.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí