Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Národní parky Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon se nacházejí ve střední části Kalifornie na jihozápadě USA. Jsou přirozeným domovem největších stromů na světě – sekvojovců obrovských, které jsou jednou z hlavních atrakcí parku.

Národní parky jsou otevřeny celoročně, jakkoliv hlavní sezona probíhá v létě. Díky velikému převýšení, kdy jihozápadní hranice parku leží v nadmořské výšce zhruba 500 metrů, zatímco vrcholky pohoří Sierra Nevada na východě parku se šplhají až do výše 4400 metrů, se různé oblasti parku vyznačují odlišnými klimatickými podmínkami a rozdílnými teplotami v jednotlivých ročních obdobích.

Obrovské sekvoje se nacházejí ve středních polohách parků, zhruba v nadmořské výšce okolo 2000 metrů. Zřejmě největším stromem na světě, co se objemu týče, je General Sherman, jenž se nachází v parku Sequoia; druhým největším pak General Grant nacházející se v parku Kings Canyon.

V národních parcích se nachází několik návštěvnických center, z nichž většina je otevřena celoročně. V parku jsou bohaté možnosti ubytování v kempech a taktéž omezené možnosti pro ubytování pod střechou. Každý rok navštíví park Sequoia více než milion návštěvníků; park Kings Canyon je o něco méně navštěvovaný s počtem cca 600 tisíc turistů ročně.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí