Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Národní park Death Valley

Zatímco zimní období bývá zejména ve vyšších polohách poměrně bohaté na sněhové srážky, relativně nedaleko od parků Sequoia a Kings Canyon se nachází jiný národní park, kde se celkové úhrnné roční srážky počítají v jednotkách centimetrů – národní park Údolí smrti, anglicky Death Valley.

Jakkoli se Údolí smrti nachází od parku Sequoia vzdušnou čarou zhruba sedmesát kilometrů, cesta po silnici je mnohem delší, cca 400 km. Údolí smrti totiž leží na opačné straně pohoří Sierra Nevada, přes které žádná silnice nevede, a proto se musí objet. Sierra Nevada pomáhá vytvořit srážkový stín, a také proto se úhrn srážek v Death Valley pohybuje ročně okolo 6 cm.

Národní park Údolí smrti

V Údolí smrti se návštěvníci téměř vždy zastavují v Badwater Basin, což je nejníže položené místo ve Severní Americe, jež se nachází 86 metrů pod úrovní hladiny moře. Další atrakcí je Scotty’s Castle; tvrz vybudovaná ve třicátých letech 20. století či „města duchů“ – opuštěná města, která jsou pozůstatky dob minulých, kdy se v Death Valley těžilo zlato, stříbro či borax.

Na rozdíl od národních parků Sequoia a Kings Canyon probíhá hlavní sezona v Death Valley od podzimu do jara; v létě jsou teploty v údolí často nesnesitelné a provoz různých zařízení v parku je omezen.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí