Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Silnice Generals Highway

Do národních parků Sequoia a Kings Canyon vedou dvě silnice – z jihozápadu od města Visalia je to sinlice číslo 198 a ze severozápadu od Fresna silnice číslo 180. V parku pak vede silnice nazvaná Generals Highway, která obě silnice spojuje. Začíná tak u jihozápadního vjezdu do parku nazvaného Ash Mountain Entrance a končí v severozápadní části v Grant Grove.

Generals Highway má své jméno odvozeno od dvou největších stromů v parcích Sequoia a Kings Canyon – General Sherman a General Grant. Oba stromy byly pojmenovány po generálech proslavených v americké občanské válce v šedesátých letech 19. století.

Silnice je velmi úzká, je tvořena ostrými zákrutami a serpentinami a v zimě ji ve vyšších polohách často pokrývá sníh. Je dlouhá zhruba 50 kilometrů a otevřena pro veřejnost byla již v roce 1935. Již samotná jízda po této silnici je zážitkem; okolo ní je vybudováno několik krásných vyhlídek na park.

Silice Generals Highway

Zhruba deset kilometrů od Grant Grove směrem na jih se nabízí krásný výhled na Kings Canyon a pohoří Sierra Nevada. V přibližně stejném místě na opačné straně silnice se mohou návštěvníci pokochat výhledem na Redwood Mountain. Další z vyhlášených vyhlídek směrem na západ se nabízí jižně od Giant Forest, kde je úžasný pohled na podhůří a vzdálené údolí.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí