Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Národní park Joshua Tree

Jihozápadní část USA je známa svými přírodními krásami a velkou biologickou diverzitou. V relativním dosahu (na poměry vzdáleností v USA) národních parků Sequoia a Kings Canyon je další z národních parků, jenž se vyznačuje ojedinělou florou – Joshua Tree.

Tato pouštní oblast se stala národním parkem teprve v roce 1994, ale již od roku 1936 byla národní přírodní památkou. Nachází se v jižní Kalifornii a od parku Sequoia je vzdálen zhruba šest hodin jízdy. Svému jménu vděčí stejně jako park Sequoia stromu, který je pro tuto oblast charakteristický – juce krátkolisté, v anglickém názvu Joshua Tree.

Národní park Joshua Tree

Na rozdíl od parku Sequoia probíhá hlavní sezona v národním parku Joshua Tree od podzimu do jara, neboť letní teploty, které šplhají často až k 50 stupňům Celsia, jsou pro řadu návštěvníků nesnesitelné.

V parku Joshua Tree lye kromě zajímavé flory doporučit ke zhlédnutí například vyhlídku Keys View, kde se otevírá krásný pohled do údolí až k jezeru Salton Sea a při jasném počasí je možno vidět i vrcholky mexických kopců. V parku se nachází řada upravených stezek, které často vedou například k několika palmovým oázám.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí