Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Strom General Sherman

Národní park Sequoia je vyhledávaným místem návštěvníků zejména díky obřím sekvojím, které se v této oblasti přirozeně vyskytují. Jsou to majestátní stromy, často několik tisíce let staré, a první pohled na takto obří strom návštěvníka zpravidla zcela ohromí.

Největší sekvojí v národních parcích Sequoia a Kings Canyon je strom pojmenovaný General Sherman. Nachází se v parku Sequoia v části zvané Giant Forest, zhruba pět kilometrů od návštěvnického centra Lodgepole po silnici Generals Highway směrem na jih.

Strom General Sherman

General Sherman není ani nejvyšší, ani nejširší a ani nejstarší strom na světě, ale podle všech měření a odhadů se jedná o největší strom ve smyslu objemu kmene. Ten činí 1487 m3; strom je vysoký téměř 84 metrů a průměr kmenu je v nejširším místě 11,1 metrů. Zajímavostí je i to, že průměr největší větve činí 2,1 metru. Strom je od roku 1879 pojmenován po americkém generálovi z občanské války Williamu Shermanovi.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí