Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Strom General Grant

Druhou největší sekvojí v národních parcích Sequoia a Kings Canyon a zároveň i na celém světě, je strom pojmenovaný General Grant. Nachází se v oblasti nazvané Grant Grove, jež byla původně samostatným národním parkem, ale v roce 1940 se stala součástí nově vzniklého národního parku Kings Canyon.

Oblast je ale geograficky oddělena od zbytku Kings Canyonu. Nachází se v ní řada vzrostlých sekvojovců, z nichž největším je General Grant. Strom se nachází v blízkosti návštěvnického centra Kings Canyon na silnici číslo 180 poblíž severozápadního vjezdu do parku.

Strom je vysoký 81,5 metru, objem kmene činí 1320 m3 a jeho stáří se odhaduje na 1650-2000 let. V roce 1867 byl pojmenován po Ulysses Grantovi – slavném generálovi z americké občanské války a později též osmnáctým prezidentem USA. Ve dvacátých letech jej další americký prezident Calvin Coolidge prohlásil „národním vánočním stromem“.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí