Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.

Co vidět v národních parcích Sequoia a Kings Canyon

Hlavním „tahákem“ národního parku Sequoia jsou, jak již název napovídá, sekvoje – přesněji sekvojovce obrovské. Stromy, které se dožívají několika tisíců let, se přirozeně v přírodě vyskytují pouze na západních svazích pohoří Sierra Nevada, právě v oblasti národních parků Sequoia a Kings Canyon.

Mezi největší exempláře sekvojovců patří stromy, které byly pojmenovány po amerických generálech z občanské války – General Sherman, největší strom na planetě co se objemu kmene týče, a General Grant. Ten se nenachází v parku Sequoia, ale ve vedlejším národním parku Kings Canyon.

V národních parcích vede silnice, jež byla dobudována ve třicátých letech 20. století a která dostala název Generals Highway právě po dvou obrovských sekvojích, které se nacházejí v těsné blízkosti této silnice. Podél Generals Highway je řada vyhlídek, jak na východní tak i na západní části parku, a cesta po ní je zážitkem sama o sobě.

V národních parcích se nachází více než 240 zmapovaných jeskyní; mnohem více je jich zřejmě ještě neobjeveno. Návštěvníci parku mohou navštívit Crystal Cave, což je jediná organizovaně přístupná jeskyně v parku.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí