Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.
Co dělat v Sequoia parku
Pěší turistika
Denní túry Vícedenní túry divočinou
Další aktivity
Lezení po skalách

Vícedenní túry v národních parcích Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon lákají nejen „denní“ turisty, ale také návštěvníky, kteří chtějí z těchto okouzlujících parků vidět mnohem více. To je možno díky více než tisíci kilometrů dlouhých tras vedoucích napříč národními parky; některé až k vrcholkům pohoří Sierra Nevada ve východní části parku.

K vícedenním túrám je potřeba mít povolení, pro jejichž získání platí v letní sezóně limity, a proto je dobré je rezervovat dopředu. To platí zejména pro nejoblíbenější trasy, které bývají nejrychleji rezervovány; denně je na jednotlivé trasy divočinou pouštěno pouze cca 20-30 osob na trasu.

Vícedenní túry v národním parku Sequoia

Zřejmě nejoblíbenější trasou mezi turisty je Rae Lakes Loop – okruh měřící zhruba 74 kilometrů vede okolo řady nádherných ledovcových jezer. Stezka má převýšení přes 2000 metrů, když začíná poblíž Cedar Grove v nadmořské výšce okolo 1500 metrů a u průsmyku Glen Pass vystoupá až do výšky 3650 metrů nad mořem.

Další oblíbenou trasou je High Sierra Trail, která vede z Crescent Meadow v Giant Forest přes několik kaňonů a průsmyků až k vrcholu nejvyšší hory Sierra Nevada – Mt. Whitney ve výšce 4421 metrů nad mořem. Délka této nádherné trasy až na vrchol Mt. Whitney je zhruba 100 kilometrů a samozřejmě je vhodná pro fyzicky zdatné jedince; námaha se však rozhodně vyplatí.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí