Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.
Co dělat v Sequoia parku
Pěší turistika
Denní túry Vícedenní túry divočinou
Další aktivity
Lezení po skalách

Lezení po skalách v parcích Sequoia a Kings Canyon

V národních parcích Sequoia a Kings Canyon panují doslova ideální podmínky pro horolezce a milovníky lezení po skalách. Podmínky jsou zde podobně kvalitní jako například v nedalekém národním parku Yosemite.

Zájemcům se nabízí řada lezeckých tras a vyžití si zde najdou jak začátečníci, tak i zkušení lezci. Zároveň je možno vybírat z turisticky atraktivních míst, kde lezci potkají řadu kolegů i dalších návštěvníků parku; jiní lezci zase jistě dají přednost soukromí a samotě v odlehlejších částech parku. Většina vhodných kopců a skalních formací je umístěna uvnitř parku a je potřeba k nim zpravidla podniknout minimálně celodenní túru.

Skály v národním parku Sequoia

V národním parku Sequoia je jednou z nejoblíbenějších formací Moro Rock; nachází se v těsné blízkosti Generals Highway. Lezci toužící po větším soukromí se vydávají na High Sierra Trail a po zhruba třicetikilemtrovém pochodu se dostanou k tzv. Angels Wings, kde se nachází zhruba 600 metrů vysoká stěna.

V parku Kings Canyon je pak oblíbeným cílem lezců oblast okolo Bubbs Creek, kde se nachází například stěny Charlito Dome či Charlotte Dome.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí