Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.
Co dělat v Sequoia parku
Pěší turistika
Denní túry Vícedenní túry divočinou
Další aktivity
Lezení po skalách

Denní túry v národních parcích Sequoia a Kings Canyon

Ve všech částech národních parků Sequoia a Kings Canyon je k dispozici několik upravených stezek, které nabízejí ke zhlédnutí to „nejdůležitější“ a nejhezčí. V oblasti Foothils v jihozápadní části parku Sequoia jsou stezky přístupné celoročně a zřejmě nejhezčí jsou v jarních měsících, kdy místní rozmanitá flora kvete. Jednou z nejhezčích tras v této oblasti je Marble Falls Trail, zhruba dvanáctikilometrová trasa s převýšením 750 metrů, jež začíná u kempu Potwisha.

V oblasti Giant Forest a kempu Lodgepole je pro každého návštěvníka nutností zhlédnout největší strom General Sherman, ke kterému vede od parkoviště krátká, nenáročná stezka. Další možností je krátký, zhruba jednomílový edukativní okruh The Big Trees Trail, začínající u muzea Giant Forest Museum.

Podobné stezky jsou pro návštěvníky připraveny i v Grant Grove, jež je součástí parku Kings Canyon, kde se k nebi pne druhá největší sekvoje na světě – General Grant. Genral Grant Tree Trail je velmi krátká, zhruba půlkilometrová, procházka k tomuto úžasnému stromu. „Náročnější“ turisté si mohou dopřát okruh nazvaný North Grove Loop, který na třech kilometrech cesty vede v těsné blízkosti dalších nádherných sekvojovců.

Denní túry v národním parku Sequoia

V oblasti Cedar Grove v parku Kings Canyon je turistům k dispozici nespočet upravených stezek. Jedna z těch velmi zajímavých je například trasa k Mist Falls, jež vede kaňonem South Fork k jednomu z největších vodopádů v národních parcích Sequoia a Kings Canyon. Stezka není náročná svým profilem, ale může být pro někoho obtížnější svou délkou téměř 13 kilometrů.

Pro detailní možnosti podniknutí denních vycházek je možno informovat se v návštěvnických centrech, kde turistů dostanou řadu informačních materiálů a cenných tipů od místních rangerů.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí