Národní park Sequoia v Kalifornii - domov jedněch z největších stromů na planetě - navštíví každoročně více než milion turistů.
Co dělat v Sequoia parku
Pěší turistika
Denní túry Vícedenní túry divočinou
Další aktivity
Lezení po skalách

Co dělat v národních parcích Sequoia a Kings Canyon

Národní parky Sequoia a Kings Canyon jsou doslova rájem pro milovníky pěší turistiky. V parcích se nabízí velké množství upravených stezek všech možných obtížností, takže spokojeni budou jak fyzicky zdatní turisté hledající náročné trasy, tak i návštěvníci, které uspokojí i kratší, nenáročné procházky.

Okolo největších sekvojovců – General Sherman a General Grant – jsou vybudovány udržované a nenáročné trasy v maximální délce několika kilometrů. Dále je k dispozici řada trailů k mnoha místním vodopádům a zejména túry v Kings Canyonu jsou velmi malebné a okouzlující.

Náročnější turisté hledající více dobrodružství mohou zavítat do nitra národních parků i na vícedenní túry. V parku je více než tisíc kilometrů zmapovaných stezek, z nichž ty nejoblíbenější, jako například High Sierra Trail, vedou od velkých sekvojí až na východní část parku na vrcholy pohoří Sierra Nevada.

K přenocování v divočině je potřeba získat povolení od správy parku; v letní sezoně jsou tato povolení omezena limitem pro jednotlivé stezky, a proto je dobré místa pro nejvyhledávanější trasy dopředu zarezervovat. Samozřejmě je v divočině třeba dbát na bezpečnost; v oblasti se vyskytuje hojně medvědů, a proto je třeba dodržovat bezpečnostní pokyny správy parku, zejména co se skladování a uchovávání jídla týče.

Výběr z fotogalerie

 
Publikování či další šíření obsahu těchto webových stránek je bez písemného souhlasu provozovatelů stránek sequoia-park.cz zakázáno.    © 2013 sequoia-park.cz
Kontakt
  |   Ochrana soukromí